Pre-hapjes karrocë ngarkimit dhe straightener e kodrina formimin e makinës

Pre-hapjes karrocë ngarkimit dhe straightener e kodrina formimin e makinës

Përshkrim i shkurtër:

Pre-hapjes karrocë ngarkimit dhe straightener e kodrina formimin e makinës Çfarë kjo do të para-hapje ngarkim karrocë është përdorur për të? Normalling folur, për spirale shumë të trashë, ajo është e vështirë për të bërë lirimin spirale pas vendosjes së spirale të decoiler si fuqia bending është mjaft të fortë. Pas liruar spirale, kreu material do të kërcej dhe të lehtë për të lënduar njerëzit, ose të bëjë fryrje spirale të place.Then tjetër është e nevojshme kjo pajisje. Për trashësi spirale poshtë 3.0mm, normalisht duke folur, ajo nuk është e Neces ...


Detail Product

Produkt Tags

Pre-hapjes karrocë ngarkimit dhe straightener e kodrina formimin e makinës 

Çfarë kjo Pre-hapje ngarkim karrocë është përdorur për të ?

Normalling folur, për spirale shumë të trashë, ajo është e vështirë për të bërë lirimin spirale pas vendosjes së spirale të decoiler si fuqia bending është mjaft e fortë. Pas liruar spirale, kreu material do të kërcej dhe të lehtë për të lënduar njerëzit, ose të bëjë fryrje spirale të place.Then tjetër është e nevojshme kjo pajisje. Për trashësi spirale poshtë 3.0mm, normalisht duke folur, nuk është e nevojshme. 

Sipas shkallën automatike, karrocë ngarkim Para-hapja dhe straightener e kodrina formimin e makinës gjithashtu ka disa dallime. Për Zhongtuo ftohtë kodrina formimin makineri, ne kemi dy lloje:

Simple version i karrocë ngarkimit para-hapjes dhe straightener :

Struktura tipar: përbëhet nga Gap Ura platformë hidraulike fleksibël, kokë të ngutshme, dhe rollers uncoiling. Sheet shkon në straightener automatikisht pas uncoiling. Straightening rollers me kalitje dhe Chroming trajtim të ngrohjes që të përmirësojë ngurtësi sipërfaqe dhe vrazhdësi. Nuk janë rollers majë dhe rollers drejtimi. Rollers çikë mund të rregullohen në mënyrë individuale.

leveling makinë

Versioni më i lartë i karrocë ngarkimit para-hapjes dhe straightener e kodrina formimin e makinës :

Pre-hapjes ngarkimit karrocë, drejt makinës
Ky sistem është një sistem para-unwinding që merr kreun shirit kur spirale është dërguar në uncoiler. Save koha për unwinding. Karrocë ngarkimit mbart spirale çeliku dhe heq çeliku spirale me bosht kryesor të uncoiler. Karrocë ngarkimit është i shtyrë nga një motor hidraulik. Një rul aktiv rradhës është e montuar mbi karrocë ngarkimit për të përzënë spirale në formë të rrotës gjatë para-hapjes.
Ashensori karrocë është nxitur nga një cilindër hidraulike. Një pajisje kokë lopata, një pajisje të drejtë kokë, nje rul ushqim dhe një pajisje goditjen janë rregulluar në anën e vagoni ngarkimit. Koka lopata në pajisjen e kokës lopata zgjatet dhe ulur dhe ngritjen dhe uljen kontrollohen nga cilindri hidraulik.
Rul direkt është përdorur për të shkatërroj kokën shirit për hyrje të lehtë në rrafshues dhe kontrollohet nga një cilindër hidraulike. Makina ndjek koordinatat XY për të kontrolluar automatikisht ngarkimin

Sistemi leveling

Uncoiler e kokës të dyfishtë me makinën e ngarkimit dhe me kokë krokodili. Ajo është përdorur për të mbështetur rrotullimin e spirales. Bosht kryesor është shtrirë dhe forcuar nga një cilindër hidraulike në pjesën e pasme. Pas spirale është clamped, rul majë është vendosur në spirale nga një cilindër hidraulike. Spiralja është i shtyrë nga një motor reducer montuar në krye. Rrip është ushqyer në rrafshues majë. Unwinding përdor frenim pneumatike. Mbi uncoiler, ka një rul presion që pengon roll. Uncoiler mund të përkthehet plotësisht nga cilindër hidraulike pasme, PLC është e kontrolluar nga ushqim e sipërme, dhe zbulimin fotoelektrik automatikisht ngadalëson.

decoiler me karrocë


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy