челик поцинковани лист половина круг олук машина

челик поцинковани лист половина круг олук машина

Краток опис:

                                           Steel Galvanized Sheet Half Round Gutter Machine Steel Galvanized Sheet Half Round Gutter Machine is designed to make the half round gutter in batch fully automatically. Here are some basic information of the gutter machine for your reference: It can process the thickness from 0.3-0.6mm. Working speed: 8-12m/min (EXCLUDING CUTTING STOP TIME) The totally power consuming is around 15kw. Gutter Machine roller material: 45# forged steel, surface coated ...


детали за производот

Тагови производ

                                           челик поцинковани лист половина круг олук машина

Галванизиран челик лист половина круг олук машина е дизајнирана да се направи половина круг олук во серија целосно автоматски. Еве некои основни информации од олук машина за вашиот референца:

 1. Тоа може процесот дебелина од 0.3-0.6mm.
 2. Работна брзина: 8-12m / мин (со исклучок на СЕЧЕЊЕ запре времето)
 3. Сосема одзема енергија е околу 15KW.
 4. Олук машина ролери материјал: 45 # кован челик, површински обложена со хром
 5. Главната оска материјал: 45 # челик, 75mm
 6. Нож за сечење материјал: Cr12Mov калење третман
 7. Олук метод машина за сечење: Метод за сечење: хидраулични, сечење по тркалаат формирање.
 8. Електрични контрола на системот: Целата линија усвои Саладин контрола, намалување на должината tolerance≤2mm
 9. метод диск: синџирот на диск, направени во Кина

Тука е еден од цртање профили на олук за вашиот референца :

цртање профилот на олук

Олук слики:

олук машина

Кои можеби ќе треба олук машина ?

машина за формирање олук тек е погоден за компании кои работат на систем за дождовница стока. За машина возниот формирање, материјалот може да биде PPGI, алуминиум и нерѓосувачки челик, обоен челик, Galvalume и Купер итн

Zhontuo ладно валање формирање машини може да се направи машина решение за круг олук, C-плоштад олук, Hi-плоштад олук, Lo-плоштад олук, VC олук, VF олук, VFC олук, успешноста олук, VT олук, Сл олук, Сл Биг Еден олук , S олук, полукружна олук, мазна линија олук, тркалезна Flo олук или според вашиот профил цртање. Ние правиме различни решенија во согласност со клиенти цртање, толеранција и буџет, кои нудат професионална еден-на-еден сервис, прилагодливи за секоја ваша потреба. Кое линија и да изберат, ќе се обезбеди да добие совршено функционален профили. Во системот на дождовница стоки, ние сме во состојба да произведува повеќе машини како машина круг downspout цевка тркалаат формирање, формирање на машина квадратни downspout цевка ролна, посебна лактот машина итн
челик поцинковани лист половина круг олук машина

 половина круг олук машина

За други олук дизајн, ние исто така може да се направи машина за вас. Еве некои слики за вашиот референца :

цртање профилот на олук

 олук машина израмнување машина

Ако ви треба дознаете повеќе информации, ве молиме контактирајте со нас во секое време.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy