Челична рамка систем-тркалање формирање на машина

Челична рамка систем-тркалање формирање на машина

Краток опис:

 Челична рамка систем-тркалање машина за формирање челик рамка систем? Да започнеме со краток вовед на системот челична рамка. Главната тркалање формирање е еден од системите за челична рамка. Метално систем е компонента за производство на компанијата, посебна линија за валање, ние се развива одзив во можност да создаде линија на формирање ролна која може да се прилагодат на барањата на компаниите и се прилагодува на вашите потреби. Нашите компактен ќе се обучуваат работната сила се намали знаат вашиот проект да се заврши таму со намалување scra ...


детали за производот

Тагови производ

 Челична рамка систем-тркалање формирање на машина

Челик рамка систем ?

Да започнеме со краток вовед на системот челична рамка. Главната тркалање формирање е еден од системите за челична рамка. Метално систем е компонента за производство на компанијата, посебна линија за валање, ние се развива одзив во можност да создаде линија на формирање ролна која може да се прилагодат на барањата на компаниите и се прилагодува на вашите потреби. Нашите компактен ќе се обучуваат работната сила се намали знаат вашиот проект да се заврши таму со намалување на отпадоци и работната сила и зголемување на квалитетот. Штом брзо ги барањата и заштедите вашето време и пари. Преземете ги следните фотографии за вашиот референца да се знае што може да се направи со тркалање формирање машина.

 метални профили на тркалање формирање на машина

Со следниве слики, да се провери како се тркалаат формирање дела :

процесот на формирање на тркалање

И машина возниот формирање нормално има два типа ролки: хоризонтална ролери и вертикална ролки. На следната слика е прикажано на хоризонтални ролки процесот на работа на машина за формирање на главната тркалање.

 На пример: C purline машина, или обетка и песна машина, кои вообичаено се користат само хоризонтални ролки и тогаш тие може да се заврши на тркалање процес.

 C процесот тркалање профилот

Вертикална ролери :

Вертикална ролки нормално за комплицирана профили како на метални цевки машина, исправена rack машина за правење и други. Следниве слики покажуваат вертикална ролки процесот на работа:

На пример, половина круг олук машина користи многу премин на вертикална ролки:

 половина круг олук машина

Со еден збор, се тркалаат формирање машина е патарини кои се менуваат на метални ленти до саканиот профил:

 храна лента на тркалање машина

Во оваа статија, само покажува некаков концепт на главната тркалање формирање машина, во следните статии, ние зборуваме повеќе за челик рамка систем повеќе тркалање формирање машина.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy