количка пред отворањето утовар и straightener на тркалање формирање на машина

количка пред отворањето утовар и straightener на тркалање формирање на машина

Краток опис:

Пред отворањето вчитување количка и straightener на тркалање машина за формирање Што е ова вчитување количка пред отворањето се користи за? Normalling земено, за многу густа калем, тоа е тешко да се направи ослободување серпентина по ставање на калем за decoiler како виткање енергија е доста силна. По отпуштањето на калем, материјалот главата ќе скокаат и лесно да се повредат луѓето или да отскокнување на калем за други place.Then е потребно овој уред. За серпентина дебелина 3.0mm подолу, нормално гледано, тоа не е neces ...


детали за производот

Тагови производ

количка пред отворањето утовар и straightener на тркалање формирање на машина 

Што е ова вчитување количка пред отворањето се користи за ?

Normalling земено, за многу густа калем, тоа е тешко да се направи ослободување серпентина по ставање на калем за decoiler како виткање моќ е доста силна. По отпуштањето на калем, материјалот главата ќе скокаат и лесно да се повредат луѓето или да отскокнување на калем за други place.Then е потребно овој уред. За серпентина дебелина 3.0mm подолу, нормално гледано, тоа не е потребно. 

Според автоматски степен, вчитување на количката за претпристапна отворање и straightener на тркалање формирање на машина, исто така, има некои разлики. За Zhongtuo ладно валање формирање машини, имаме два вида:

Едноставна верзија на количка пред отворањето утовар и straightener :

Структура функција: се состои од јазот мост хидраулични флексибилна платформа, притискање на главата, а uncoiling ролки. Лист оди во straightener автоматски по uncoiling. Зацрвстувањето ролери со калење и chroming термичка обработка кои се подобри површинска цврстина и грубост. Постојат малку ролки и зацрвстувањето ролери. Стиснете ролери може да се прилагоди индивидуално.

израмнување машина

Повисока верзија на количка пред отворањето утовар и straightener на тркалање формирање машина :

Се вчитува количка пред отворањето, директно машина
Овој систем е пред-отповикување систем кој зема главата лента кога серпентина е испратена до uncoiler. Заштедете време за релаксирање. Количка вчитување носи челик серпентина и лифтови за челик серпентина на главната оска од uncoiler. Количка за товарење е управувано од страна на хидрауличниот мотор. Активен ротирачки ролери е поставен над количка вчитување да се вози на калем за да ротира во текот на пред отворањето.
Лифт Количката е управувано од страна на хидрауличниот цилиндар. Уред лопата главата, уред исправен главата, ролери храна и уредот за стегање се наредени на страната на количка за товарење. Главата Лопата во уредот за лопата главата е продолжен и намален, и за подигање и спуштање се контролира од страна на хидрауличен цилиндар.
Исправената ролери се користи за да ја израмните главата лента за лесно влегување во ИЗРАМНУВАЧ и е контролирана од страна на хидрауличен цилиндар. Автомобилот следи координатите XY за автоматски контрола на вчитување

израмнување систем

На uncoiler на двојно главата со вчитување на автомобил и со шефот на крокодил. Тоа се користи за поддршка на ротација на серпентина. Главната оска се протегала и ја зајакна со хидраулични цилиндри во задниот дел. По серпентина е стегната, ролери малку е ставен на калем со хидраулични цилиндри. Калемот е управувано од мотор редуктор монтирани на врвот. Стрипот се внесува во ИЗРАМНУВАЧ последиците. Релаксирање користи пневматски сопирање. Над uncoiler, постои ролери притисок кој го спречува ролна. На uncoiler може да се целосно преведен од страна на задниот дел хидрауличен цилиндар, Саладин е контролирана од страна на горниот храна, и фотоелектрически откривање автоматски се успорува.

decoiler со количка


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy