Метал испреплетени цевка со удирање дупки за шини

Метал испреплетени цевка со удирање дупки за шини

Краток опис:

Испреплетени цевки со удирање дупки за шини метални цевки направени од страна на тркалање формирање машина, нормално има два вида: заварување цевки и цевки испреплетени. Во написот, ќе се воведат вториот испреплетени цевки машина. За нормално испреплетени цевки без дупки, тоа ќе биде полесно, но во овој дел, јас ќе ви покажам некој друг вид: блокирам цевки со висока густина на удирање holes.For нормалниот блокирам цевка како дожд олук цевка, Декоративни цевка и други, дебелината во рок од 1.0mm, ти ...


детали за производот

Тагови производ

Испреплетени цевка со удирање дупки за шини 

Метални цевки направени од страна на тркалање формирање машина, нормално има два вида: заварување цевки и цевки испреплетени. Во написот, ќе се воведат вториот испреплетени цевки машина. За нормално испреплетени цевки без дупки, тоа ќе биде полесно, но во овој дел, јас ќе ви покажам некој друг вид: блокирам цевки со висока густина на удирање holes.For нормалниот блокирам цевка како дожд олук цевка, Декоративни цевка и други, дебелината во рок од 1.0mm, тоа е лесно. Но следната машина јас interoduce, дебелината на materail ќе достигне 1.2mm и големини се прилично мали, па тоа ќе биде многу тешко да се направи.

Еве една слика машина за вашиот референца:

Блокирам одлуки цевка машина

Метални цевки испреплетени со удирање дупки за шини работа проток :

За правење испреплетени цевки со дупки, што го правиме како следново.

1. Стави тесен појас на decoiler а потоа и до израмнување дел. Како оваа decoiler, можете или да изберете рачен decoiler или хидраулични decoiler. 

хидраулични decoiler со механизмот за вовлекување серво серпентина

2. Вториот по израмнување, од страна на серво серпентина фидер испраќање на materail на удирање машина, а потоа на главниот тркалање формирање машина. 

по удирање на израмнување и главните тркалање

3. Да се ​​главните formig тркалање машина да се менува обликот. За главниот тркалање формирање машина, помине ролери е околу 30 ролки станици да бидете сигурни дека блокирам големини цевки и точност. Што се однесува до машина, ние ги користиме на калапи рамка со дебелина од 55 милиони, а за пренос, ние ги користиме на менувачот за да бидете сигурни дека машината цевка може да работи подолго време. За уредот, најмногу diffiult дел е испреплетени дел, ние ги користиме многу вертикална ролки за да бидете сигурни дека големината, ве молиме проверете детали во следната слика.

Блокирам дел од тркалање формирање

4. За сечење дел, ние додадете Турција главата да бидете сигурни дека accuray а потоа хидраулични сечење. 

5. Предноста на цевката Метал испреплетени со удирање дупки за шини може да се користи за долго време, и тоа може да бидете сигурни дека на точност. 

6. Речиси не постои било по продаде проблем, па тоа е лесно да се направи на maintainess. 

Ако сакате да знаете повеќе inforamtion, Ве молиме да не контактирате во секое време.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy