Целосно автоматско сечење и заварување систем за тркалање формирање на машина

Целосно автоматско сечење и заварување систем за тркалање формирање на машина

Краток опис:

Целосно автоматско сечење и заварување систем за тркалање машина за формирање Во овој напис, јас ќе ги делат една алатка за целосно автоматско сечење и заварување тогаш за машина за формирање понатаму тркалање. И за некои брз тркалање формирање машина, со цел да не запре машината и нека машина работи постојано, целосно автоматско сечење и заварување машина е потребно. На пример, со голема брзина машина за правење цевки, со голема брзина C кочење канал машина за правење, со голема брзина purline што м ...


детали за производот

Тагови производ

Целосно автоматско сечење и заварување систем за тркалање формирање на машина

 Во овој напис, јас ќе ги делат една алатка за целосно автоматско сечење и заварување тогаш за машина за формирање понатаму тркалање. И за некои брз тркалање формирање машина, со цел да не запре машината и нека машина работи постојано, целосно автоматско сечење и заварување машина е потребно.

На пример, со голема брзина машина за правење цевки, со голема брзина C кочење канал машина за правење машина за правење, со голема брзина purline, сите треба таков вид на уред. Прво нека се провери оваа машина и да имаат општа идеја.

 Сечење и заварување машина

Еве јас ќе се воведе како автоматско сечење и заварување систем?

 1. Кога калеми во машина речиси заврши, ние треба да се стави на втората намотка на овој уред.
 2. Калем фидер ќе се хранат на калем за уредот, а потоа со помош на граница прекинувач да го спречи тоа во некоја позиција.
 3. За да бидете сигурни на точноста, спирални притискање на уредот ќе притиснете на серпентина цврсто а потоа се хранат до уредот за сечење.
 4. Од уредот за сечење, тоа може да го намали неуреден дел.
 5. Системот за заварување ќе ги поврзе двата краја на калем заедно, а потоа бидете сигурни дека производството може да работи нормално.

 Сечење и заварувач

 

Кога ви треба целосно автоматско сечење и заварување систем за тркалање формирање на машина;

 1. Кога серпентина е прилично дебела на тркалање формирање машина.
 2. При тркалање формирање брзина на машина работа е многу висок.
 3. Кога вашиот работник земја плата е многу висок.
 4. Кога вашата работа купуваат такви техничар кои знаат заварување добро.

 

Ако имате овој вид на целосно automatic shearing and welding system for rolling forming machine, maybe you also need equipment of spiral accumulator. , by which you can store coil of 40.000 meters.

 

Во следната статија, ние ќе зборуваме за спирала акумулатор.

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy