Целосно автоматско Тешки purline машина полнач за puline дебелина над 3.0mm

Целосно автоматско Тешки purline машина полнач за puline дебелина над 3.0mm

Краток опис:

Целосно автоматско Тешки purline машина полнач целосно автоматско машина полнач Тешки purline за дебелина 3.0mm puline погоре исто така се нарекува како интелигентни автоматски подвижна маса -40 метри превод интелигентен автоматски маса на ролери. Овој тип полнач е сосема necessay за C purline машина чија дебелина е над 3.0mm и големини се доста големи. Потоа тежината на машината ќе биде доста heaveir за wokers пакет. Од одлагачот, можете да ги спакувате C puline многу добро. Н ...


детали за производот

Тагови производ

Целосно автоматско Тешки purline машина полнач

 Целосно автоматско Тешки purline машина полнач за дебелина 3.0mm puline погоре исто така се нарекува како интелигентни автоматски подвижна маса -40 метри превод интелигентен автоматски маса на ролери. Овој тип полнач е сосема necessay за C purline машина чија дебелина е над 3.0mm и големини се доста големи. Потоа тежината на машината ќе биде доста heaveir за wokers пакет. Од одлагачот, можете да ги спакувате C puline многу добро. Еве некои слики за вашата препорака:

полнач

полнач на C purline

Земете 10 метри паметни palletizer на пример:
Опремата се состои од бришење ролери, обратна синџирот, механизам изедначување, вшмукување чаша palletizing на, пренесување на плоча синџир,
целосно автоматски baler, празнење ролери, и исцедок синџир. Уредот има предности на висок степен на автоматизација,
ефикасна редење на удари, и слично.
Патот за истовар ролери е управувано од страна на пренесување на моторот да се вози на пренесување на валјак за транспорт на профилот.
По профил достигне позиција, бришење цилиндар дискови туркање плоча да им помогнам на профилот надвор.
Механизмот за изедначување е составен од база, изедначување цилиндар, водечки механизам, туркање плоча,
за нагодување рака воланот и слично. Пред профил се крена на задната синџир, плоча дискови водич
плоча притисок да им помогнам на крајот од редот на профили на рамна, се осигура дека на крајот лицата на профил по palletizing се ослободам.

елементи на полнач

Вшмукување чаша палети Собранието е составено од вшмукување чаша собранието, држач, колона, серво редуктор и слично.
Управувано од серво редуктор, вшмукување чаша собранието може да се движи нагоре и надолу и лево и десно точно. По профил
s крена на превртување на патеката, редуктор серво контролира вшмукување чаша собрание за да се подготви и да се пренесе на профилот на синџирот на
механизам за трансфер на превозникот.

Целосно автоматско Тешки purline машина полнач за puline главната elemnts за вашата препорака:
Вшмукување чаша палети Собранието е составено од вшмукување чаша собранието, држач, колона, серво редуктор и слично.
Управувано од серво редуктор, вшмукување чаша собранието може да се движи нагоре и надолу и лево и десно точно. По профил
е укината на превртување на патеката, редуктор серво контролира вшмукување чаша собрание за да се подготви и да се пренесе на профилот на синџирот на
механизам за трансфер на превозникот.
"Тесно грло" проблем во процесот на производство е успешно решени, ефикасност на производот palletizing е значително
подобрена, а профилот на автоматско брзо palletizing беше реализирана. Пакет кодот е намалена од 4-5 луѓе на класа за 1 лице,
кои во голема мера го намалува трошоци на производство. Бидејќи процесот на код пакет е "без екипаж", интензитетот на трудот на вработените е
намален, како и производство несреќи се елиминирани. се случи.
Главните параметри на производот на  :
Дел должина челик: 5 метри - 10 метри
дебелина Челик: 5.0
2. проток Процес:
C-форма челик пренесе од страна на ролери подвижни
цилиндар притисок и истовар → задржи рамен поставени → 180 степен флип → слот позитивен и негативни код залак → вшмукување плоча →
надолжно излез ролери песна → рачна мускулест → укинување
точка и опис


НЕ Точка Име Количина Забелешка
1 Convery ролери 
2 Истовари уред 1set Опремата се содржани во табелата на ролери и се турка станот.
3 Levling 1set уред
4 180 Тјуринг 1set насока уред
систем 5 Броење 1set
6 Fedding серпентина devide 1set
7 Главни тело 1set
8 нарачка листови devide 1set
9 Вертикална ролери маса 2set
10 Хидрауличен систем 1set
11 Саладин систем 1set
12 систем притисокот на воздухот, / Кориснички снабдени 1,5 кубни гас за складирање резервоарот
Функција Опис на целосно автоматско машина purline полнач Тешки за дебелина 3.0mm puline погоре:
ролери бришење: уред за истовар е рамна и држи рамен
180 степени врти механизам: Ротирачки уред управувано од мотор, нервира C челик за 180 степени
slotting: на следниот C во облик на челик се преведени, а во горниот и долниот дел во форма на U челици се купени заедно за броење
и palletizing: по постигнување на одреден број, тие се турка во рамката за подигнување од страна на цилиндар, и секој слој се
наредени од страна на уредот крајот-израмнувачки. Според видот сет пакет, по palletizing е завршен, целиот пакет
на челични цевки е ставен на ролери подвижни.
Пренос и пакет: Започнува ролери подвижни, пренос на целиот пакет на мускулест станица; рачна мускулест е завршен
циклус: По целиот пакет е отстранет, лифтот ќе се врати на материјалната положба и да чекаат за следниот пакет. На palletizing
помеѓу секој профил пакет овозможува лесна докинг да се обезбеди континуитет на работа.
Електрични контрола донесува Саладин програма за контрола, екран на допир, сфаќа човек-машина дијалог, и може слободно да се конвертира меѓу
мануелен и автоматски.

транспорт маса


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  Contact US

  Please fill in your email address and we will reply to your email

  links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy