Прашања и одговори - Cangzhou Zhongtuo Тркалаат формирање Машини копродукции, ООД

Најчесто поставувани прашања

Ние се чувствуваме толку многу hornored дека имаме шанса да се запознаеме со ладно валање формирање машини. И ние сме посветени и високо стручен тим е подготвен да ви послужи со сите техничка помош можеби ќе треба да ги купите и да добијат право на опрема тркалаат формирање работни функционално во вашиот крај. За поддршка на информации за производот и инсталација, Zhongtuo ладно валање машини секогаш ќе им обезбеди на персоналните и брза помош за вас 24/7 служба. Можете да ни се најде во секое време со какви било средства; ние се околу вас во секое време.

Еве ние листа на некои од најчесто поставуваните прашања што ги слушаме. Во случај да не може да се најде она што го барате, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате  во секое време.

Кои сме и каде сме? 

Нашата фабрика и канцеларии се наоѓа на:

Име на компанија:  Zhongtuo Тркалаат формирање Машини копродукции, Ltd

Бизнис Тип:  Производител

Главни производи:  roof tile making machine , steel deck roll formin machine , Steel Frame Forming Machine , Welded pipe Making Machine , roller shutter door making machine , stud track roll forming machine

Извоз Процент: 91% - 100%

Година на формирање:  2006

Главни пазари:  Африка, Америка, Азија, Карибите, Источна Европа, Европа, Блискиот Исток, Северна Европа,

Фабрика : Адреса: Улица сообраќај, Fuzhuang индустриска зона, Botou, Cangzhou, Hebei

Канцеларија : Соба 807,6 # зграда, Taida Меѓународниот центар, Окружниот Yunhe, Cangzhou Сити , Кина

 

Ние сме околу 3 часа со возење до меѓународниот аеродром во Пекинг или Меѓународниот аеродром во Тијанџин. Ако доаѓате со воз, молам насоки на железничката станица во брзина Cangzhou.

Колку долго сте биле во бизнисот? 

Нашиот извршен директор е во бизнисот од 1996 година тоа време ние прво ќе почне да работи во граѓански продажба; Од 2014 година ние го отвори пазарот на меѓународни.

Што производи точно да го понуди?

Накратко ние сме ангажирани во: Машини за формирање на ладно валање. Не постојат посебни или стандардна опрема на листата поради тоа што сите машини се дизајнирани и изградени токму според потребните спецификации на клиентите. Ве молиме проверете повеќе во нашиот каталог на производите.

Што материјали се вашите тркалање алатки изработени од?

Машини за формирање на тек се дизајнирани за да се справи со макс. дебелина на материјалот под 5.0mm, и оптимално  45 # квалитетен челик ќе се користи за да се тркалаат формирање алатки, и кога ние произведуваме тркалаат формирање опрема мин. дебелина на материјалот преку 1.4mm, ние ќе се применува Gcr15 лого челик за производство на ролна формирање алатки. Најчесто за некои точни тркалање формирање машини, ние ќе Gcr12mov, во некои места, тие го нарекуваат и како Д2, тоа е многу тешко материјал да се користи како ноктите.

Што третман ќе ви направи на тркалање алатки?

Ние дизајн и производство на секој секој компоненти на нашата тркалаат формирање машини со 100% напори и енергија за да бидете сигурни дека секој дел од опремата можат да работат во идеални услови. Сите алатки тркалање ќе бидат направени преку груба обработка, парична казна за обработка, огледало полирање третман, лекување греење (калење и калење) и површината обложени со тешко хромирани; некои ролки ќе имаат дополнителни третман оцрнуваат.

Дали имате било какви решенија за вашите производи?

Всушност едвај има ли опрема произведе стандардна опрема, и речиси секој на секој дел на машини се прилагодени, со исклучок на електрични компоненти, па затоа ние се применуваат и беа одобрени со CE сертификат за европските пазари и електрични мотори, исто така, имаат соодветни потребните стандарди за некои региони или области, како UL и АДС сертификат за САД и Канада.

Што материјали ја вашата опрема да се справи со тоа?

А  ладна тркалаат поранешниот  е дизајниран да се формираат различни виткање форми од метал, речиси секој метали може да се постапува од страна на нашата машина, како што се бакар, алуминиум, не'рѓосувачки челик, топло-натопи галванизиран челик, ладно валани челик, prepainted челик, обложување челик итн; на нашата изолирани производствени линии сендвич панел, постојат изолирани материјали ќе се смета како добро, како EPS / XPS блок, Rockwool ленти и полиуретан (СТП) пена и др

Што е вашиот начин на плаќање?

Ние бараме 30% авансно плаќање со банкарски трансфер (или од страна на готовина, ако сакате) за дизајн на машина, и платниот биланс треба да се направи пред превозот. Ве молиме контактирајте не за повеќе детали.

Во меѓувреме, ние исто така, поддршка на плаќање на L / C по видување, без разлика или долг рок.

За некои добри клиенти, ние може да ги поддржи да се користи ОА и да им даде fincal поддршка.

Колку време е потребно да се добие опрема формирање тркалаат произведени и испорачани?

Нашиот стандарден производство време е вообичаено од 90 работни дена од денот на приемот на депозит, но понекогаш клиенти може да се премислат за техничките цртежи се предвидени, а тоа ќе биде потребно време да се преговара. Normall машината потребни 15 дена за да се заврши целата рамка и ролери дизајн и потоа да добијат потврда од клиентите. Ако сите делови потврди, нема проблем, може да се стави во машина за производство.

И за некои софистицирана опрема или тешки gague машина, како машина за автопатот парапет тркалаат формирање обично бара најмалку 90 работни дена, според точниот датум на превозот ќе се потврди пред дизајнирање f машина.

Пред испорака, ние ќе го стори seriouly тестирање за да бидете сигурни дека машината може да работи многу добро, ова, исто така, треба време.

Како ви се спакуваат и да го транспортираат на машината?

Ние се вчита нашата опрема за 20ft или 40ft контејнери (некои опрема може да бара посебен сад) со голи пакување. Некои помошната опрема се ставаат во случај иверица и натоварени во LCL.

Дали ви обезбеди инсталација и пуштање во работа на услуги?

Да, ние ќе испрати техничари или инженери да се стави крај на купувачот, ако се бара за инсталација, пуштање во работа и обука на работното место штом пристигна опремата. Пред нашите техничари или инженери дојде до вашето место, Ве молиме бидете сигурни да се подготват суровини, тротоарите база подготвени, електрична енергија подготвени, хидраулично масло подготвени и свој оператори подготвена.

Што одржување треба да се направи за машина тркалаат формирање Јас купи?

Корисниците мора редовно да се пополни лубрикант нафта за синџирите на chainwheel, лагери, редуктор, и машина песни итн ролки Формирањето треба да се одржуваат чисти.

Ако на машината не може да работи добро во мојата factroy, како можам да направам?

Овие видови на случај ретко се случи, како што seriouly тестирање во нашата factroy со тони на серпентина. Но, откако се случи тоа, ние ќе организираме инженери на вашиот factroy одеднаш. Ако инженер, исто така, не може да се справи со машини добро, ние ќе ја испорача машина се врати и да испратите нов една за да ви одеднаш. Ние работиме seriouly и ветување е seriouy, исто така.

Сакаат да работат со САД?

Please fill in your email address and we will reply to your email

Contact US

Please fill in your email address and we will reply to your email

links:steel pipe machines|rolls forming machines|Zhongtuocn Alibaba|steel rolling machines|metal roof accessories|Zhongtuocn International Station|Zhongtuocn Chinese Station|geitroof accessories|rolls forming machine|pipemachine factory|steel roofing machine|metal rolling machines|metal door machine|roll oforma maquimaria|metal roof component|rollform ertec|machine factroy